Taastumine operatsioonist

Post-operatiivne taastusravi on efektiivseks ja täielikuks taastumiseks sageli sama oluline või olulisemgi kui operatsioon. Taastusravi nõuab nii arsti, füsioterapeudi kui ka patsiendi igakülgset koostööd.

Taastusravile kuluv aeg sõltub mitmetest asjaoludest. Taastumiseks kuluvat aega mõjutavad nii vigastuse iseloom kui patsiendi poolt jälgitav paranemise kiirus. Näiteks puusa- või põlve totaalproteesimine või rekonstruktiivsed lõikused vajavad kõik operatsioonijärgset taastusravi koostöös füsioterapeudi, raviarsti ja patsiendiga.

Füsioterapeut hindab koos patsiendiga opereeritud liigese liikumise ulatust ja nurka. Patsient vastab küsimustele valu, ootuste ja vigastuse tugevuse kohta.

Taastusravi võib võtta aega. Mõnikord võib taastumise algus olla valulik ja vaevaline protsess, kuna vigastatud piirkond on nii vigastusest kui operatsioonist nõrgestatud. Spetsiaalsed tegevusteraapia harjutused aitavad opereeritud ala tugevdada ja selle tulemusena hakkab valu vähenema. Taastusravi protseduuride eemärk on aidata kaasa vigastatud piirkonna liikumisulatuse suurenemisele ja jõu taastamisele, mille tulemusena saab patsient oma igapäevaste toimingutega iseseisvalt hakkama. Patsient jätkab kokkulepitud harjutuste tegemist ka koduses keskkonnas, mis aitavad vigastatud piirkonnal tulemuslikult paraneda.

Patsient palatis

...